KONST / Litografier / Färglitografi 15936420
nr 1593 6420
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Drömlandskap. Signerad, numrerad 347/360. Färglitografi, bildmått: 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x61 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 29 januari 2024
kl 18:53:36
300 kr
500 kr
600 kr
1.100 kr